Hakkımızda

HAKKIMIZDA

2013 senesinde M.E.B.’e bağlı DAMA MESLEKİ EĞİTİM bünyesinde moda eğitimlerine başlayan DAMA MODA akademi ailesi 2020 senesine kadar 350 kişinin üzerinde mezun vermiş olup, eğitime katılan tasarımcı adaylarını başarılarını M.E.B sertifikası ile belgelendirmiştir.

Modanın tüm alanlarını kapsayan eğitim programları ile sektöre bir çok yeni tasarımcı kazandıran kurumumuz aynı zamanda Türkiye genelinde bir çok yarışma ve defile organizasyonları düzenleyerek tasarımcıların ve markalarının tanıtımını yapmaktadır.

Moda tasarımının ve üretiminin yanı sıra styling, moda yönetimi, kişisel marka yaratmak, stil danışmanlığı, modelistlik(kalıpçılık), dikiş teknikleri eğitimi, drapaj, ileri seviye moda, workshop, koleksiyon danışmanlığı ve marka danışmanlığı eğitim programlarını ve hizmetlerini vermektedir.

Teorik eğitimlerimizi aynı zamanda ticari bakış açısını kazandırma amacı ile destekleyen DAMA MODA AKADEMİ bu kapsamda sektör profesyonellerinden oluşan uzman eğitmen kadrosu ve sektörün önde gelen firmaları ile iş birliği içinde teknik eğitimleri, projeler ve stajlar ile desteklemektedir.

Eğitmen kadromuz akademik kariyerini tamamladıktan sonra sektörde uzun yıllar içinde edindikleri tecrübelerini DAMA MODA AKADEMİ bünyesinde moda eğitimlerinde aktarmaktadırlar. Akademimiz mezuniyet sonrasında bir çok tasarımcı adayının sektörde istihdamını sağlamış olup aynı zamanda kişisel markasını oluşturmak isteyen tasarımcılarının her daim yanında olmaktadır.