Online Eğitim
 

   
 

Etkinliklerimiz

**Kayıtlarımız devam etmektedir.**


2016 Kargaşa Temalı Moda Tasarım Yarışması ve Defilesi:


Karum AVM terasında yapılan bu organizasyon gazetelerin yanı sıra sosyal medya ve magazinde yer almıştır. Defilede Dama Moda Akademisi öğrencileri tasarımları görücüye sunulmuştur.

2017 Yeşilçam Temalı Moda Tasarım Yarışması:

Ataköşk otelinde yapılan organizasyon ünlü firma sahiplerinden oluşan ve tasarımcıları konuk etmiştir. Tasarımcılar Yeşilçam temalı tasarımlarını sektörün önde gelen firma sahiplerinden oluşan jürinin beğenisine sunmuştur. Yarışmada birinci olan Aysun Kavrar, Ankara Fashion Week 2019’da kişisel defilesini yürütme ve katalog çekimine hak kazanmıştır. Yarışmada ikinci olan Suzan Arslan Selen Giyim markasında staj hakkına sahip olmustur. Ucuncu Hilal Polat ise, akademide `Dikis Teknikleri Egitimine` ücretsiz katılmaya hak kazanmistir. Ankara Fashion Week 2019:


Dama Moda Akademi tarafından Ankara Grand Hotelde uc gün sure ile düzenlenen organizasyon ilk gununu `Gelecegin Modacilari Tasarim Yarismasi` Future Street Style temalı yarışma ile baslamistir. Farklı üniversitelerden akademik kadro ve firma sahiplerinden olusan dokuz kisilik juriye Turkiyenin her yerinden katılan bir çok tasarim arasından secilen 50 tasarimcinin tasarımları sunulmustur. Moda tasarim yarismasinin finalinde birinci olan Zeynep Başpınar ikinciliğe ve mansiyon odulune hak kazanan Madina Gulkaya ve ucunculuge layık görülen Gulay Arslan para odulu ve gelecek sene yapılacak olan Ankara Fashion Week`te kisisel koleksiyonlarını sergilemeye hak kazanmislardir. Ikinci gününde elcilikler yöresel kıyafetlerini ve modacılar ise kisisel defilelerini yapmislardir. Ucuncu gün ise güzellik yarismasi olan `Models of Turkey `e ev sahipliği yapmistir. 


Workshoplar:

2016:
VASSAGO MAKE UP STUDIO- SERHAT TISIK ile Dama Moda’ da vizajizm egitimi.
SHOEEXPO IZMIR -Ayyakkabi tasarim yarismasina katılan ve finale kalan öğrencilerimizden YASEMIN YORGUN’un ayakkabı tasarım defilesine ve ödül törenine Dama Moda öğrencilerimiz ile katılıp fuar gezisi düzenlenmiştir .
Unlu modacı AHMET OZCEYHAN, Dama Moda’da moda tasarım öğrencilerimize Haute Couture tasarim teknikleri vermiştir.
Fabrika ve Moda evleri ziyaretleri.

2017:
Ozel Doga Koleji orta öğretim öğrencilerine BURCIN OZDEMIR tarafından moda ve tekstil alanı ile ilgili mesleki tanıtım egitimi verilmiştir.
HASVAK Vakfinin 43.Yıl donumune destek amaçlı defile düzenlendi.
BURCIN OZDEMIR tarafından LAYIKA AKBILEK Kız Meslek Lisesinde illüstrasyon workshop egitim programı verilmiştir.
Fabrika ve Moda evleri ziyaretleri.

2018:
Dama Moda öğrencilerile BURCIN OZDEMIR eşliğinde SUMER BANK FINTAGE Kumas sergisi ziyaret edildi.
Dama Moda’nin basarli mezun öğrencileri ile PURE LONDON moda fuarı ziyaret edildi.
BURCIN OZDEMIR eşliğinde, Dama Moda mezun öğrencilerinden oluşturulan tasarımcılar ile ‘LONDON COLLEGE OF FASHION’da ileri seviye 15 gün suren moda egitemine katilim saglanmistir.
BURCIN OZDEMIR tarafından LAYIKA AKBILEK Kız Meslek Lisesinde illüstrasyon workshop egitim programı verilmiştir.
Fabrika ve Moda evleri ziyaretleri.

2019:
Dama Moda’da düzenlenen ULKU HUR tarafından ‘fotograf & styling’ sosyal medyayı etkin kullanma workshop eğitim düzenlendi.
Fabrika ve Moda evleri ziyaretleri.

2020:
BURCIN OZDEMIR tarafından ANKARA UNIVERSITESI BEYPAZARI MESLEK YUKSEK OKULU MODA TASARIM bolumu öğrencilerine tasarim ve üretim sureci workshop egitimi verilmiştir.
Fabrika ve Moda evleri ziyaretleri.