Online Eğitim
 

   
 

YÖNETİM KADROMUZ

SIBEL OZDEMIR,
Dama Moda Akademi`nin yönetim kurulu uyelerinden olan Ozdemir, TUREM Turizm Egitim Merkezi`nden 1996 yılında mezun ölmustur. Anadolu Üniversitesi Ascilik Bölümü `nde egitmine devam etmektedir. Farklı disiplinleri bir arada bulunduran Ozdemir, Dama Mesleki Egitim Merkezinin idari kadrosunda bulunmanın yani sıra ascilik bolumunde usta öğretici olarak `Temel Pastacilik, Pasta Tasarimi ve Modelleme` egitimleri vermektedir. Dama Mesleki Egitim Merkezinin düzenlemiş olduğu organizasyon ve projelerde gorev yapmaktadır.
BURCIN OZDEMIR,
1998 yılında Moda Tasarim Bolumu mezunu olup,`London College of Fashion Master Class` egitim programına katilmistir. Akademi`de Moda tasarim, ileri moda,drapaj, workshop egitimleri vermeye davem etmenin yani sıra, Ankarada 2016 yılında Kargasa temalı, 2017 yılında Yeşilçam temalı moda tasarim yarismasi düzenlemiş olup, 2019 yılında Dama Moda Akademi adina düzenlemiş olduğu tasarim yarismalarini `Ankara Fashion Week Gelecegin Modacilari Tasarim Yarismasi catisi altinda birlestirerek Turkiye geneline acmistir.EĞİTİM KADROMUZ

BURCIN OZDEMIR,
1998 yılında Moda Tasarim Bolumu mezunu olup,`London College of Fashion Master Class` egitim programına katilmistir.
Ozdemir, Dama Mesleki Egitimin kurucularındandır.
Turkiyenin çeşitli illerinde (Ankara,Istanbul,Bursa,Izmir,Adana) sektörün onde gelen firmalarında bas tasarimci, cio, modelist olarak gorev almistir.
1998-2000 Ozgun Giyim:(mogi,marka) tasarimci olarak gorev yapmistir.
2000-2001 Karnet Giyim: bas stilist ve modelist olarak gorev almistir.
2001-2005 Analiz Tekstil : 2001-2003 yılları arası stilist modelist olarak, 2003-2005 yıllarında cio olarak gorev almistir.
2005-2008 Bisera Tekstil: bas tasarimci ve cio olarak gorev yapmistir.
2008-2011 Ghisa: bas tasarimci ve cio olarak gorev almistir.
2011-2013 Mia Tekstil: bas tasarimci olarak gorev almistir.
2013 Dama Egitim kuruluş.
2017-2018 Ghisa: koleksiyon danismanligi yapmistir.
Akademi`de Moda tasarim, ileri moda,drapaj, workshop egitimleri vermeye davem etmenin yani sıra, Ankarada 2016 yılında Kargasa temalı, 2017 yılında Yeşilçam temalı moda tasarim yarismasi düzenlemiş olup, 2019 yılında Dama Moda Akademi adina düzenlemiş olduğu tasarim yarismalarini `Ankara Fashion Week Gelecegin Modacilari Tasarim Yarismasi catisi altinda birlestirerek Turkiye geneline acmistir.

FATMA TUZUN,
lisans eğitimini 2006 yilinda `lisans egitimini ‘GIYIM ENDUSTRISI VE MODA TASARIMI BOLUMI HAZIR GIYIM OGRETMENLIGI’ Bölümü'nde tamamladı. Uzun yıllarca Selen Giyim, Emet Giyim gibi firmalarda modelist olarak calisan Tuzun, 2013 yılında `Iskur Destekli Meslek Edindirme` egitim programında Moda Tasarimi egitmenligi yapmistir. 2014`ten bu yana `Dama Moda Akademi`sinde Modelist ve Dikis teknikleri egitimi vermenin yani sıra, kisiye ozel (haute couture) tasarımları hayata gecirmektedir. 2016 ve 2017 yılında DAMA MODA AKADEMI tarafından düzenlenen defilelerde ve `2019 Ankara Fashion Week Moda Haftası`nda düzenlenen organizasyonlarda farklı gorevlerde yer almiştir.

MADINA GULKAYA,
2011 yilinda Spiker Ve Gazetici`lik mezunu olan Gulkaya, `Turkmenistan Devlet Medeniyet Merkezi`nde Sahne Sanatları Kostum Bolumun`de egitim almistir. Unlu moda evlerinde staj yapan Gulkaya, Dama Moda Akademisi `Moda Tasarimi` programını başarıyla tamamladıktan sonra ``St. Petersburg Bantser Fashion School`` da Stylist Image Maker ve ``Moscow Aron Factory School`` da Master Class Sewing Technic egitimi almaktadır . Egitim surecinde Ankara Fashion Week 2019 Gelecegin Modacıları Tasarim Yarismasi`nda ikincilik ve mansiyon ödüllerini kazanmasının yani sira, Dama Moda Akademisin`de `Stilistlik` egitimi vermektedir, ayrıca kendi markası ile kisiye ozel tasarim (haute couture) ve üretim yapmakta olup ve Dama Moda Akademinin düzenlemiş olduğu organizasyon ve projelerde gorev almaktadır. 
DAMA MODA MEZUNLARI


2013 ten bu yana 350 den fazla vermiş oldugumuz mezunlar sektörde farklı alanlarda hayallerini gerçekleştirmişlerdir . Bunlardan bazıları asagidaki gibidir.Madina Gulkaya - ``KayaDova`` Tasarim Atolyesi 

Zeynep Sahin - ``Zeynep Sahin Styling and Fashion House`` 

Yasemin Yorgun - ``Jorjet`` Moda evi

Dilek Yalcin - ``Dilek Yalcin Bridal`` Gelinlik ve Moda Evi 

Hacer Koç - ``Boutique by HK`` Butik 

Birce Cakmak - ``Justone`` Butik

Busra Yarar - Freelace Fashion Designer/Styling

Burcu Dincer - ``Armonia`` by Burcu Dincer

Hatice Mete - `Iconique``

Kübra Sensoz - Bezm-i Kubra

Ilknur Altunbeg - Ilknur Sibel Tasarim Atolyesi

Hazal Babayiğit - Hazal Babayiğit Fashion 

Asiye Kilincay - Janset Giyim 

Kübra Ozturk - Karton Giyim 

Sakineh Alipurnajmi - Ahmet Ozceyhan Moda Evi

Ahmet Dalyan - Is Elbiseleri 

Dima Mallah - Fason Atolyesi

Nida Sahan - Ghisa 

Tulay Celik - Ecem Tekstil (Ihracat)
Haneen - Haneen fashion designer.
Rana Akyuz- The Blank
Victoriya Akkus- Karton Giyim
Hilal Polat- Hilal Polat official
Betul Bekman- Betul Bekman Atelier